Takip Edin
Anasayfa Bülten Abalıoğlu Yağ, Japonya ve Uzak Doğu pazarına açılıyor!
BültenManşet

Abalıoğlu Yağ, Japonya ve Uzak Doğu pazarına açılıyor!

Abalıoğlu Yağ, Uzak Doğu pazarının en önemli yiyecek ve içecek fuarı Foodex Japan 2024’te Türk gıda sektörünü temsil eden markalar arasında yerini aldı. Toplamda 40’tan fazla ülkeye ihracat yapan Abalıoğlu Yağ; bu sene 49’uncusu düzenlenen fuara, ürünlerini tanıtmak ve hem Japonya pazarındaki yerini büyütmek hem de farklı pazarlar edinebilmek amacıyla ilk kez katılıyor.

Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasına adını yazdıran Abalıoğlu Yağ, 1976’dan beri düzenlenen Asya-Pasifik’in en büyük gıda ve içecek fuarı Foodex Japan 2024’e katıldı. 5 – 8 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek fuarda, 60 ülkeden 2500’den fazla marka ve binlerce ziyaretçi Tokyo Big Sight’ta bir araya geliyor. Üretim ve ihracat atılımlarıyla global pazarda büyüyerek Türkiye ekonomisine değer katmak için çalışmalarına devam eden Abalıoğlu Yağ; ilk kez katılım sağladığı fuarda Japonya pazarındaki konumunu daha da güçlendirme, yeni iş birlikleri için önemli adımlar atma imkanı bulacak.

Kuruluşundan bu yana insanların sağlıklı ve güvenilir gıda tüketmesine katkıda bulunmak amacıyla bitkisel yağ alanında büyük yatırımlar yapan Abalıoğlu Yağ; teknoloji ve insan kaynağına yaptığı yatırımların yanı sıra, üretim ve ihracat atılımlarıyla büyüyerek Türkiye ekonomisine değer katmayı sürdürmektedir. Bugün Avustralya’dan Gana’ya, Hindistan’dan İngiltere’ye, 40’tan fazla ülkeye ayçiçek yağı ve soya yağı ihracatı yaparak küresel alandaki etkisini artırmakta, global pazarda Abalıoğlu Yağ markasını tanıtmaktadır. Dünya pazarlarının büyük oyuncuları arasında rol almak için gerçekleştirdiği çalışmalar sonucunda başta ‘İhracatın Yıldızı’ ödülü olmak üzere birçok başarıya imza atmıştır. Uzak Doğu’nun en büyük gıda ve içecek fuarı olması nedeniyle sektörde oldukça önemli bir yere sahip olan Foodex Japan’a ilk kez katılım sağlamıştır. Abalıoğlu Yağ, katılım sağladığı bu fuarda hem ülkesini temsil etmekte hem de Japonya pazarındaki konumunu güçlendirmektedir.

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

İlginizi Çekebilir

Manşet

Kalbi Ege’de Kalanlara: İzmir Gezi Rehberi, İzmir’de Ne Yenir? 2024

Ege’nin incisi olarak adlandırılan İzmir, tarih, kültür, lezzet ve eşsiz manzaralarıyla gezmeye...

BültenKahveManşet

Karşıt tatların harmonisi; “Salted Caramel Latte”

Türkiye’de kahve kültürünün en önemli temsilcilerinden Tchibo, farklı aromaları birleştirdiği Mart ayı içeceği...

BültenKahveManşet

İster sütlü ister sade, her kahve tutkununa özel lezzet deneyimi; “Variazione”

Kahve uzmanı Tchibo, kahve çekirdeklerinin koyu kavrulmasıyla yoğun bir aromaya sahip yeni...

ManşetŞarap

İyi Şarap Nasıl Seçilir?

Şarap, binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan ve kültürler arası bir içecek...