Takip Edin
Anasayfa Festival Galway Uluslararası İstiridye ve Deniz Ürünleri Festivali
FestivalManşet

Galway Uluslararası İstiridye ve Deniz Ürünleri Festivali

Siz de denizden babam çıksa yerim diyenlerden misiniz? İrlanda’nın batı kıyısında yer alan şirin bir ilçesi olan Galway’de düzenlenen İstiridye ve deniz ürünleri festivali o zaman tam da size göre. İrlanda’nın festival takviminin batısında öne çıkan bir olay, dünyanın en uzun süredir devam eden İstiridye Festivali ve uluslararası alanda en çok tanınan İrlanda etkinliklerinden biridir.

1954’ten beri her yıl düzenlenen Galway Uluslararası İstiridye ve Deniz Ürünleri Festivali, yarım milyondan fazla ziyaretçiyi ağırladı, 3 milyondan fazla istiridye tüketti ve İrlanda’nın en iyi müzisyenlerinden bazılarını dinlerken şampanya ile yıkandı. Bu popüler yemek festivali sırasında deniz ürünleri parkurları, istiridye sıcak noktaları, İstiridye ‘Olimpiyatları’ veya Dünya İstiridye Açılış Şampiyonası dahil istiridye açma (sıkma) şampiyonaları, yemek sohbetleri ve tadım etkinlikleri gibi çok çeşitli cezbedici etkinlikleri deneyimlemeyi bekleyebilirsiniz.

Galway’in en iyi restoranlarından bazılarında, yemek kaynağı turları, The Festival Marquee‘deki samimi yemek köyünde örnek lezzetler, Galway sokaklarında Mardi Gras tarzı bir Gala Etkinliği, En İyi Giyinen Kadın yarışması, Kabile Oyster Feast Off istiridye yeme yarışması ve aile etkinlikleri, canlı müzik, yemek pişirme gösterileri, ‘Hot Oyster Awards‘ yemek yarışması ve daha fazlası vardır.

Geleneksel olarak, üç gün boyunca festival, Dünya İstiridye Açılış Şampiyonası’na, Festivalin İncisini seçmek için yıllık bir güzellik yarışmasına, Şampanya, Guinness ve İstiridye resepsiyonuyla bir Mardi Gras Partisine ve birinci sınıf sanatçılardan oluşan heyecan verici bir kadroya, bir öğleden sonra Marquee’ye ev sahipliği yapar. Ve büyük final Gala Balosu. A Seafood Trail, yerel kaynaklı malzemeler ve deniz ürünleri sunan Galway’in en iyi restoranlarından bir seçkiyi içeren festivale yeni bir ektir; Festival boyunca her restoranda Perşembe’den Pazar’a kadar Galway İstiridyeleri bulunacak, böylece tüm ziyaretçiler ünlü lezzeti deneyebilecek.

2023 Galway Uluslararası İstiridye ve Deniz Ürünleri Festivali’nin, McDonagh’ın Quay St’deki dünyaca ünlü deniz ürünleri restoranından şehrin en iyi bilinen istiridye evleri Tigh Neachtain’e kadar şehrin önde gelen 17 deniz ürünleri işletmesini içeren popüler Deniz Ürünleri Yolu’na bir kez daha yer vermesi bekleniyor.

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

İlginizi Çekebilir

Manşet

Kalbi Ege’de Kalanlara: İzmir Gezi Rehberi, İzmir’de Ne Yenir? 2024

Ege’nin incisi olarak adlandırılan İzmir, tarih, kültür, lezzet ve eşsiz manzaralarıyla gezmeye...

BültenManşet

Abalıoğlu Yağ, Japonya ve Uzak Doğu pazarına açılıyor!

Abalıoğlu Yağ, Uzak Doğu pazarının en önemli yiyecek ve içecek fuarı Foodex...

BültenKahveManşet

Karşıt tatların harmonisi; “Salted Caramel Latte”

Türkiye’de kahve kültürünün en önemli temsilcilerinden Tchibo, farklı aromaları birleştirdiği Mart ayı içeceği...

BültenKahveManşet

İster sütlü ister sade, her kahve tutkununa özel lezzet deneyimi; “Variazione”

Kahve uzmanı Tchibo, kahve çekirdeklerinin koyu kavrulmasıyla yoğun bir aromaya sahip yeni...