Takip Edin
Anasayfa Seyahat Kapadokya’da Masal Gibi Bir Tatil!
Seyahat

Kapadokya’da Masal Gibi Bir Tatil!

Seyahat tutkusu olan herkesin ömründe en az 5 kez Kapadokya’ya gitmesi, o güzellikleri görmesi görüşündeyim. Ürgüp’e 49 km uzaklıktaki Kapadokya Havaalanı’na biletinizi aldıktan sonra macera ve keyif dolu bir tatil sizi bekliyor diyebilirim.

Gezilip görülecek yerleri sizlere birkaç sayfada listelemem mümkün değil fakat benim için keyifli ve özel olanlar için ipucu verebilirim.

Kapadokya mağara otelleriyle ünlü adeta gizli köşeleriyle nam salmış bir cennet. Milyonlarca yıl boyunca sayısız medeniyete ev sahipliği yapan, bugünlere kadar ulaşan ve dillere destan peri bacalarına ev sahipliği yapan Kapadokya Nevşehir’de, Anadolu’nun tam merkezinde mükemmel bir konuma sahip.

Tarihi oluşumların bir keyfe dönüştüğü bu yerde sönmüş volkan lavlarına hayran kalmamak içten bile değil. Kapadokya gerek jeolojik yapısı gerekse eşi benzeri olmayan gizemli hikayeleriyle Türkiye’nin en değerli doğal güzellikleri arasında yer almakta.

Konaklama için sizi inziva mağarasına alalım! 

Bir gezginin en önemli konusu olan konaklama için uzun araştırmalar yaptıktan sonra Gamirasu Cave Hotel‘de konaklamaya karar verdik. Gamirasu Cave Hotel Ürgüp’e bağlı Ayvalı Köyü’nde bulunan eşsiz bir cennet gibiydi.

Bizans döneminde inziva manastırı olarak kullanılan otel, bölgede yaklaşık 5 bin yıldır süregelen tinsel maneviyattan uzaklaşmadan, el değmemiş bir köyün içerisinde misafirlerine şaşılası güzellikte bir doğa, huzur ve modern bir konfor sunmakta.

Otelin bir bölümü, 1000 yıl öncesine kadar Hristiyan rahipler tarafından kullanılmış. Ayrıca Kapadokya bölgesinde, bünyesinde 11. YY’dan kalma Bizans Ortadoks Kilisesi barındıran tek otel olma özelliğine sahip. Şimdi ise odalardan bazıları ise o zamanlar rahiplerin inzivaya çekildikleri hücreler. Bu arada benim konakladığım oda 160 m2’lik Byzantine King Suit yani içerisinde jakuzi, hamam, şömine, sauna, 20m2’lik teras ve sayamayacağım kadar çok özelliği bulunan bana göre yeryüzünün en iyi odasıydı.

Gamirasu Cave Hotel tüm bu özelliklerinden de üstün bir özelliğe sahip ki işte o konaklamak için en büyük etken, harika bir ekip! Otelin sahibi Tuğba hanım başta olmak üzere tüm ekip aşırı sıcak kanlı ve güler yüzlü. Doğal ve yapmacık olan şeyleri ayırabilecek kadar üstün olmayan bir yeteneğe sahipseniz, gerçek samimiyeti hissedersiniz. Unutmadan en iyi testi kebabını orada yediğimi de eklemek isterim.

Gamirasu Cave Hotel
+90 384 354 58 15
info@gamirasu.com

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

İlginizi Çekebilir

Seyahat

Denizli Gezi Rehberi

Denizli, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan bir şehirdir. Tarihi, binlerce yıl öncesine...

Seyahat

Manisa Gezi Rehberi

Manisa, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan köklü bir tarihe sahip bir şehirdir....

Seyahat

Marmaris Gezi Rehberi

Marmaris, Türkiye’nin güneybatısında Muğla iline bağlı bir tatil beldesidir. Turkuaz renkli denizi,...

Seyahat

Merzifon’da Gezilecek Yerler: Merzifon’da Ne Yenir?

Merzifon, Türkiye’nin Amasya iline bağlı bir ilçedir. Amasya’nın batısında yer alan Merzifon,...