Ülkemizde gastronomi denildiğinde akla gelen ilk duraklardan birisi Gaziantep oluyor. Bu yıl bir ilkin gerçekleşeceği Gastroantep festivalinde, ünlü Michelin yıldızlı şefler de yer alacaklar. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen festival 20-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Gaziantep sahip olduğu birbirinden farklı lezzetleri, bu zengin damak kültürünü tüm dünyaya tanıtmaya çalışırken, Gazianteplilerin misafirperverliği de kuşkusuz festivale damga vuracak. Antep mutfağının festivale özgü uyarlamalarının da yer alacağı alanlarda; firik pilavı, kuru dolma, fıstıklı baklama, katmer, beyran çorbası ve tabii ki olmazsa olmaz kebap çeşitleri Michelin yıldızına sahip ünlü şeflere sunulacak. Festivale 1 milyondan fazla katılımın olması beklenirken, yerli üreticiler ve yerel halka da ciddi bir şekilde katkı sağlayacağı bekleniyor.

Gaziantep’i Geliştirme Vakfı (GAGEV) koordinatörlüğünde, Gaziantep Ticaret Odası (GTO), Gaziantep Sanayi Odası (GSO), Gaziantep Ticaret Borsası (GTB), ilçe belediyeleri ve festival ile ilgili kurumlar da bu unutulmaz etkinliğe katılacaklar. UNESCO tarafından ünvan verilen Gaziantep mutfağı yerli ve yabancı turistlerin de kuşkusuz ilgi odağı olacak.

(Visited 51 times, 1 visits today)

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir