Takip Edin
Anasayfa Festival Gaziantep Gastronomi Festivali 2018
Festival

Gaziantep Gastronomi Festivali 2018

Ülkemizde gastronomi denildiğinde akla gelen ilk duraklardan birisi Gaziantep oluyor. Bu yıl bir ilkin gerçekleşeceği Gastroantep festivalinde, ünlü Michelin yıldızlı şefler de yer alacaklar. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen festival 20-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Gaziantep sahip olduğu birbirinden farklı lezzetleri, bu zengin damak kültürünü tüm dünyaya tanıtmaya çalışırken, Gazianteplilerin misafirperverliği de kuşkusuz festivale damga vuracak. Antep mutfağının festivale özgü uyarlamalarının da yer alacağı alanlarda; firik pilavı, kuru dolma, fıstıklı baklama, katmer, beyran çorbası ve tabii ki olmazsa olmaz kebap çeşitleri Michelin yıldızına sahip ünlü şeflere sunulacak. Festivale 1 milyondan fazla katılımın olması beklenirken, yerli üreticiler ve yerel halka da ciddi bir şekilde katkı sağlayacağı bekleniyor.

Gaziantep’i Geliştirme Vakfı (GAGEV) koordinatörlüğünde, Gaziantep Ticaret Odası (GTO), Gaziantep Sanayi Odası (GSO), Gaziantep Ticaret Borsası (GTB), ilçe belediyeleri ve festival ile ilgili kurumlar da bu unutulmaz etkinliğe katılacaklar. UNESCO tarafından ünvan verilen Gaziantep mutfağı yerli ve yabancı turistlerin de kuşkusuz ilgi odağı olacak.

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

İlginizi Çekebilir

FestivalManşet

Galway Uluslararası İstiridye ve Deniz Ürünleri Festivali

Siz de denizden babam çıksa yerim diyenlerden misiniz? İrlanda’nın batı kıyısında yer...

FestivalManşet

Almanya’nın Ünlü Festivali: Oktoberfest

Oktoberfest, her yıl Münih, Almanya’da düzenlenen dünyanın en büyük bira festivalidir. Festival,...

FestivalManşet

Efsane Rio Karnavalı

Rio Karnavalı, 1723’te Portekiz’den gelen kolonistlerin Hristiyan kutlamalarını beraberinde getirmesiyle başladı. Zamanla...

Festival

Bodrum Shopping Fest!

Studio La’ Mira bünyesinde yer alan Gurme MAG, Bodrum Casa Hermanas Hotel’de...