Takip Edin
Hamburger

Burger Republic – İzmir

Sizlere hem tadı, hem de ünü doğduğu toprakları aşan; bir defa denediğiniz zaman nerede olursanız olun damağınızın aradığı lezzetten yani; Burger Republic‘ten bahsedeceğiz.

Son zamanlarda burger konusunda çeşitler o kadar çok arttı ki, artık her köşe başında yeni bir burger markasıyla tanışabiliyoruz. Dekorasyonu, renkleri, atmosferi, menüsü ve lezzetleriyle çeşit çeşit burger markalarının arasından sıyrılıp; bayrağı çok ileriye taşıyan bir marka Burger Republic.

Adından da anlaşılacağı üzere aslında burası bir ‘hamburger’ciden ziyade, gerçekten bir Burger Cumhuriyeti!

Üyesi olup, seçimlere katılıp, bu “Cumhuriyet”in Cumhurbaşkanlığı’na aday olmamak elde bile değil! Üstelik herhangi bir vize talepleri de yok! Kısa bir süre önce Bornova‘ya açılan yeni şubeleriyle birlikte, cumhuriyet toprakları daha da genişliyor ve lezzetlerini yaymaya devam ediyor!

Uzun bir süre önce tanıştığımız, o gün denediğimiz tadı sonrasında defalarca deneyimleyip, her seferinde de aynı kalite ve lezzetle buluşmanın mutluluğunu nasıl tarif edebiliriz? Ev yapımı köftesi, özel ekmeği, “food porn” konseptinin canlı canlı örneğini ziyaretçilerine sunan Burger Republic’te, burgerler kadar sevdiğimiz Nutella Bombası‘da gözlerimizin her yerde aradığı tatların arasında!

Nutella Bomba’sına gelmeden önce, tabii ki de biraz daha burgerlere göz atmakta fayda var! Size mutluluğun resmini çizemeyiz belki ama içeriğini paylaşabiliriz:“%100 dana köftesi, dana bacon, çift cheddar, çıtır saman patates, karamelize soğan, cheddar sos, marul, domates, çubuk turşu, soğan halkası ve bufalo sos“tan oluşan, Burger Republic markasının adeta başkenti olarak tanımlayabileceğimiz “Republic’s Star” içeriğinden de tahmin edebileceğiniz gibi lezzet olarak bayrağı göndere çekebilmeyi başarıyor! Hatta öyle bir başarıyor ki, birçok marka Republic’s Star’ın replika versiyonlarını üretip, benzer isimlerle piyasaya sürüyor!

Tatlı olarak tercih edebileceğiniz, içerisi nutella dolgulu ve üzerinde bonbon şekerlemelerin yer aldığı Nutella Bombası ise sıcacık servis ediliyor, ilk lokmayla birlikte ağzınızda eriyip gidiyor!

Son zamanlarda tattığımız, Kavurma Cheddar, Teksas Double Füme ve adeta bir lezzet şöleni olan Füme Kaburgalı, Cheddarlı Patates ile buluşmamızın üzerinden çok fazla süre geçmeden bu yazıyı kaleme alıyoruz. 15 çeşit burger’in yer aldığı menüde, mutlaka sizin damak tadınıza uygun bir seçenek olduğundan eminiz! Yolunuz Bornova veya Bostanlı’ya düşerse Burger Republic’i ziyaret etmeyi unutmayın!

Ürün fiyatlarını Burger Republic websitesinde yer alan menüden görüntüleyebilirsiniz, bazı ürün fiyatları ise şu şekilde:

Kavurma Cheddar Burger 28.90 TL
Teksas Double Füme Burger 27.90 TL
Classic Burger (140 gr) 21.90 TL

Adres: Atakent Mahallesi, No120 A, 35000 Karşıyaka (Atakent Şubesi)
Adres: Manavkuyu Mahallesi, Sakarya Cd. No:24 A, 35535 Bayraklı (Bornova Şubesi)

Atmosfer
Lezzet
Kalite
Fiyat
Servis
Ortalama

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

İlginizi Çekebilir

Hamburger

YOLO Art & Lounge

Tarihi Abacıoğlu Hanı’nın restore edilmesiyle birlikte, han içerisinde hizmet vermeye başlayan en...

Hamburger

Etten Burger – Kadıköy

Tıpkı üçüncü nesil kahve akımı gibi, son zamanlarda “hamburger” de kendi içerisinde...