Takip Edin
Hamburger

Etten Burger – Kadıköy

Tıpkı üçüncü nesil kahve akımı gibi, son zamanlarda “hamburger” de kendi içerisinde değişiyor, gelişiyor ve hamburger sevenlerin yüzünü güldürecek mekanlar hızla artarak damak tadımızı şenlendiriyor adeta! Biz de İstanbul’da, yağmurlu bir günde toplantıdan toplantıya koştururken tesadüfen Etten Burger ile tanıştık.

Turuncu dış dekorasyonu ve camın önünde yükselen alevler ilk anda dikkatimizi çeken detaylar oldu. İçeriye ilk adım atar atmaz ızgaranın üzerinde pişen burgerler ile birlikte göz attığımız menü denemeye değer görünüyordu. Dublex Burger ve Steak Burger siparişinin ardından hem markayı, hem de atmosferi daha detaylı tanımak adına şöyle kısa bir mekan içi tura çıktık ve bahçede yer alan La Casa De Papel duvar sanatı ile karşı karşıya kaldık!

Son zamanların en popüler Netflix yapımı olmasıyla birlikte, bizim için de yeri çok ayrı bir dizi La Casa De Papel. Ekipte en çok izlenen ve en çok üzerine konuşulan yapımlardan birisi olmasının yanı sıra, duvardaki çalışmanın o kadar başarılı olduğunu görmek ayrı bir mutluluk diyebiliriz. Kısa bir beklemenin ardından 200 gr. Dana eti, duble cheddar, karamelize soğan, dana füme, etten burger özel sosu ile Dublex Burger ve 220 gr. Dana eti, duble cheddar ve etten burger özel sosuyla birlikte Steak Burger karşımızdaydı!

Burgerlere değinmeden önce gerçekten yanında gelen patates kızartmasına değinmek istiyoruz. Uzun zamandır hamburger yanında servis edilen en iyi patateslerden birisini yedik ki gerçekten de ev yapımı patates teriminin tam karşılığıydı! Taze bir yağda, doğru baharatlama ve pişirme ile birlikte tadına doyamadığımızı belirtelim.

Hamburgerlerin ekmekleri, sosları ve ev yapımı köftesi gayet lezzetliydi. Alıştığımız fast-food zincirlerinin aksine yarattıkları atmosferi ve marka algısını da beğendik ancak sunumlarda kullandıkları (self-servis olmamasına rağmen) fast-food tepsileri yerine daha iyi bir servis / sunum tabağı vb. kullanmalarını tavsiye ediyoruz.

Atmosfer
Lezzet
Kalite
Fiyat
Servis
Ortalama

Fiyat: 22.90 TL (patates ile)
Adres: Rasimpaşa Mahallesi, Rıhtım Cd. No:32/A, 34716 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 348 58 58

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

İlginizi Çekebilir

Hamburger

YOLO Art & Lounge

Tarihi Abacıoğlu Hanı’nın restore edilmesiyle birlikte, han içerisinde hizmet vermeye başlayan en...

Hamburger

Burger Republic – İzmir

Sizlere hem tadı, hem de ünü doğduğu toprakları aşan; bir defa denediğiniz...