Takip Edin
Hamburger

YOLO Art & Lounge

Tarihi Abacıoğlu Hanı’nın restore edilmesiyle birlikte, han içerisinde hizmet vermeye başlayan en önemli yerlerden birisi de YOLO Art & Lounge oldu. Mart 2015 tarihinde kapılarını açan YOLO, sanat ve lezzetin iç içe olduğu ender işletmelerden birisi.

Öncelikle YOLO’nun üst katından bahsetmek istiyoruz. Yukarıya kıvrılan merdivenleri takip ederek üst kata çıkıyorsunuz. Burada; birbirinden başarılı sanatçıların çalışmalarına yer verilen, son derece şık dekore edilmiş İzmir için oldukça keyifli bir sanat galerisi yer alıyor.

Alt kata indiğiniz zaman ise, yine son derece minimal ve şık döşenmiş nefis kokuların yükseldiği harika bir atmosfer büyülüyor bizleri. YOLO’nun menüsüne hızlı bir şekilde göz attığımız zaman birbirinden iddialı ürünleri görebiliyoruz. Bu ürünlerin başında ise almanların ünlü frankfurter’i dikkatimizi çekiyor.

Hambuger konusunda sahip oldukları başarıyı test etmek için gelmiş olmamıza rağmen, ilk olarak ‘frankfurter’ i denemek istiyoruz. Yıllar önce Frankfurt’ta tattığımız frankfurter ile kıyasladığımız zaman, İzmir’de böyle bir lezzeti bulabileceğimizi hiç düşünmediğimizi itiraf ediyoruz. İzmir’in en iyi hamburger yapan işletmeleri içerisinde ilk sıralarda gösterilen YOLO’nun bu başarısının merak edip, yerinde denemek istiyoruz.

Izgara baştan sona hamburger köfteleriyle dolu. İçeride ve dışarıda hamburger yemek için gelen müşterilerin sayısını gördüğümüz zaman bu başarının ne kadar çabuk yayıldığına şahit oluyoruz.
Hamburger tercihimiz Mantarlı (Mushroom Burger) Burger’den yana kullanıp, siparişlerimizin gelmesini bekliyoruz. Bu arada şefimiz ile sohbet ederek, hamburgerin sırrını öğrenmeye çalışıyoruz. Öncelikle hamburger köftesinden bahsediyor ve köftenin içerisinde hiçbir katkı maddesi olmadığını %100 dana etinden tuz ilave ederek hazırladığını söylüyor. Tattığımız zaman “ev köftesi” tadını alacağımızı ekleyerek siparişimizi hazırlamaya devam ediyor.

Hamburger etiyle birlikte, ekmeği de ev yapımı. Son derece şık bir sunumla artık hamburgerimiz yenmeyi bekliyor. Köftenin ve ekmeğin tadı gerçekten muhteşem. İzmir’de ev yapımı hamburger ve frankfurter yemek için şiddetle önerdiğimiz adreslerin başına YOLO’yu ekliyoruz.
Adres : Anafartalar Caddesi No:288 Abacıoğlu Hanı, Konak/İzmir

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

İlginizi Çekebilir

Hamburger

Burger Republic – İzmir

Sizlere hem tadı, hem de ünü doğduğu toprakları aşan; bir defa denediğiniz...

Hamburger

Etten Burger – Kadıköy

Tıpkı üçüncü nesil kahve akımı gibi, son zamanlarda “hamburger” de kendi içerisinde...