Takip Edin
Anasayfa Yaşam İmge Kaya Sabancı’dan Mesaj Var!
Yaşam

İmge Kaya Sabancı’dan Mesaj Var!

Sevgili Gurme MAG Okuyucuları,

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü!

Tüm emekçi kadınların, hepimizin gününü kutluyorum ve bu vesile ile bu yıl uluslararası platformda dünya kadınlar günü için planlanan bir konseptten bahsetmek istiyorum:

#PressforProgress yani #İlerlemekteIsrarcıOl!

Cinsiyet eşitliğini sağlamak adına, artık sadece konuşmalar ve iyi dilekler ile geçirecek vaktimiz kalmadı. Hepimizin cinsiyet eşitliği için elini taşın altına koyması ve elinden geldiğince çabalaması, bu konuda başkalarını da yüreklendirmesi gerekiyor.

Ben yıllardır büyük bir tutkuyla kadının ekonomik güçlenmesini ve cinsiyet eşitliği için çalışıyorum. Kadın girişimcileri, işlerini büyütmeleri, daha özgüvenli olmaları ve daha cesur kararlar almaları için destekliyorum.

Genç kızları güçlerini keşfetmeleri ve kendi geleceklerini özgürce kendileri yaratmaları için destekliyorum.

Birlikte daha güçlüyüz! Buna gönülden inanıyorum ve tüm kadınların, yani kız kardeşlerimin, başarılarıyla gurur duyuyorum. Bu başarıları görünür kılmak için çabalıyorum!

Sizler ilerlemek için nasıl ısrarcı oluyorsunuz? 

Şimdi #İlerlemekteIsrarcıOl-ma zamanı! Hepimizin hemen ayağa kalkıp harekete geçmesi lazım! Sosyal, politik, ekonomik, toplumsal her alanda cinsiyet eşitliğini hızla yakalayacağımız günler dileğiyle.

8 Mart Dünya Kadınlar Günümüzü gönülden kutlarım.

Sevgilerimle,

İmge Kaya SABANCI

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

İlginizi Çekebilir

Yaşam

Boyoz Dosyası

Bizimkisi bir aşk hikayesi… 1400’lü yıllarda Türkiye’ye gelen Seferadlar tarafından mutfağımıza kazandırılan...